Cüneyt Özdemir’den Erk Acarer’e Barış Çubuğu: ‘Berlin’e Geldiğimde Beraber Kit Kat’a Gideriz’

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu Twitter üzerinden tartışan gazeteci Cüneyt Özdemir ve Erk Acarer arasındaki buzlar eridi. 

Erk Acarer’e haksızlık yaptığını söyleyen Özdemir, ‘Geçmişte de benim gazeteciliğimi sorgulayan kimi polemikler yaratmak istiyordu, biraz onun devamı gibi gördüm. Ama yine de kendisine böyle bir cevap vermemeliydim.’ ifadeleriyle özür diledi. Acarer, Özdemir’in paylaşımını alıntılayarak özrünü kabul etti.

Tartışma, gazeteci Cüneyt Özdemir’in ‘dolandırıcılık’ olaylarıyla ilgili eski Halk Bank Genel Müdürü Hakan Atilla ile yaptığı yayına, Erk Acarer’in ‘İşi uzmanına sorduk diyorsun’ cevabını vermesi sonrası ortaya çıkmıştı.

Bunun üzerine Acarer’e yanıt veren Özdemir, ‘Berbat bir adamsın… Gazeteciliğin de şaibeli… Yatacak yerin yok…’ ifadelerini kullanmıştı.

Özdemir bir diğer paylaşımında ise, ‘Hak etmediğin bir mağduriyeti yaşıyorsun ama bu senin mağduriyet yeleğini giyip bize gazetecilik dersi vereceğin anlamına gelmez. Türkiye’de de vasat bir gazeteciydin orada da aynı çizgini bozmadan devam ediyorsun. Bence alkolü azalt bak her seferinde gece birilerine bulaşıyorsun. Polemiklerle değil yaptığın haberlerle konuşulmayı dene…(bu en zoru anlıyorum) Madem benim gazeteciliğimi beğenmiyorsun dur seni benden kurtarayım. Block! Hadi yallah Berlin barlarına… Kitkat canavarı seni…’  demişti.

Olayın üzerinden iki gün geçmesi ardından gazeteci Cüneyt Özdemir yine sosyal medya hesabından Acarer’e haksızlık yaptığını söyleyerek, ‘Erk Acerer ile yazdığım twitlere bir kez daha baktım. Onun yazdıklarını da bir kez daha okudum. Erk Acerer’e haksızlık yaptığıma karar verdim. Geçmişte de benim gazeteciliğimi sorgulayan kimi polemikler yaratmak istiyordu, biraz onun devamı gibi gördüm. Ama yine de kendisine böyle bir cevap vermemeliydim. Kimin nasıl gazeteci olduğuna bırakalım izleyicilerimiz karar versin. Bu twitlerle ilgili tüm muhattaplardan da özür dilerim. ‘ ifadelerini kullandı.

İlk paylaşımında Acarer’i alkoliklikle suçlayıp, ‘Kit Kat canavarı’ diyerek Almanya’daki ünlü bir gece kulübüne atıfta bulunan Özdemir özür metninde de ‘Not; Bu vesileyle Kit Kat’a da hiç gitmediğini de öğrenmiş oldum, Berlin’e geldiğimde alırlarsa belki beraber gideriz:)’ dedi.

Acarer ise Özdemir’in Özür paylaşımına ‘Zarif bir davranış olmuş, ben de siliyorum. Kit Kat işi bende…’ diyerek cevap verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x