Fransız gazetesi Liberation, Gazze’de açlıktan ölen insanlarla dalga geçti

Tarihin en ağır terör ve insanlık suçlarını işleyen İsrail’in yeterli düzeyde gıda ile tıbbi malzeme girişine izin vermediği Gazze Şeridi’nde açlık ve susuzluk nedeniyle bugüne kadar 27 kişi hayatını kaybederken, Fransız gazetesi Liberation yayınladığı küstah karikatür ile açlıkla mücadele eden ve hayatlarını kaybeden Gazzelilerle dalga geçti.

Corinne Rey tarafından Liberation gazetesi için çizilen karikatürde, insani felaketin yaşandığı Gazze’de Ramazan ayının nasıl başladığı ele alındı.

AÇ BIRAKILAN FİLİSTİNLİLERE VE İSLAM’A HAKARET!

Gazete, Ramazan ayının başlaması nedeniyle yayınladığı “Gazze’de Ramazan” başlıklı çirkin karikatürde, daha iftar vaktinin gelmemesi nedeniyle Filistinli bir kadının, kemikleri kapan fareleri yakalamaya çalışan öfkeli ve ağzından sular akan bir adamı eline vurarak durdurmasını tasvir etti.

ENKAZ ALTINDAN BİR EL DE TASVİR EDİLDİ!

Karikatürde ayrıca İsrail ordusu tarafından bombalanan bir binanın enkazı altında kalan bir kişinin eli de yer aldı.

Sosyal medya kullanıcıları, her gün onlarca çocuğun İsrail’in zorla aç bırakması nedeniyle hayatını kaybettiği Gazze’de yaşanan insani dramı alaya alan karikatürü yoğun şekilde eleştirdi.

Bazı kullanıcılar karikatürün “Fransa’da İslam karşıtlığının” bir örneği olduğunu dile getirirken, bir grup da benzer bir karikatürün Ukrayna halkı için asla yapılamayacağını belirterek Batı’yı ikiyüzlülükle suçladı.

RAMAZAN AYININ İLK GÜNÜNDE KÜVÖZDEKİ 2 BEBEK DAHA “AÇLIKTAN” ÖLDÜ

İşgalci İsrail’in kıtlığa sürüklediği Gazze Şeridi’nde “açlık ve susuzluktan” ölenlerin sayısı 27’ye yükseldi. 

Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya’da bulunan Kemal Advan Hastanesi yoğun bakım ünitesi çocuk doktoru Samir Lebid, yaptığı açıklamada, duruma ilişkin bilgi verdi.

Lebid, “Ramazan ayının ilk gününde 2 bebek hastanede yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybetti.” dedi.

İsrail’in aylardır saldırılarını sürdürdüğü ve yardım girişini engelleyerek büyük bir “insani felakete” neden olduğu Gazze Şeridi’nde nedeniyle yetersiz beslenme ve dehidrasyon (sıvı kaybı) nedeniyle bebek ve çocuk ölümleri artarak devam ediyor.

KAYNAK: İHA, AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x