Hayırlı Sabancı desteğiyle ingilizce fırsatım programı’na başvurular 15 ocak’a uzatıldı

Esas Sosyal’in, gençlerin yabancı dil yetkinliklerini geliştirip işe geçişlerini desteklemek amacıyla hayata geçirdiği program kapsamında bu dönem 500 üniversiteli desteklenecek. 

Merhum Şevket Sabancı ve ailesi tarafından 2000 yılında kurulan Türkiye’nin lider yatırım şirketlerinden biri olan Esas Holding’in sosyal fayda odaklı yatırım birimi Esas Sosyal; 2015 yılından bu yana gençlik ve istihdam alanında sürdürülebilir ve ölçülebilir etki yaratıyor. ‘Esas Sosyal Fırsat Eşitliği Sağlar’ mottosuyla hayata geçirilen Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat, Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım ve Mezun Programları işverenlerce daha az tercih edilen devlet üniversitelerinden mezun gençlerin; iş hayatına daha öz güvenli, donanımlı ve sorumluluk sahibi bireyler olarak adım atmalarını hedefliyor. 

Gençlerin yerelde güçlendirilmesini ve bölgelerinde ekonomiye katılarak ülkemizin gelişimine katkı sağlamalarını amaçlayan Esas Sosyal; devlet üniversitelerinde eğitim gören gençlerin işe geçiş süreçlerinde önlerine çıkan yabancı dil yetkinliği konusunda 2021 yılında bir çözüm modeli geliştirerek Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı’nı başlattı. 

Bugüne kadar 600 genci fırsat eşitliği ile buluşturan, yeni döneminde ise 500 gence daha fırsat sağlayacak Programa; devlet üniversitelerinin 4 yıllık fakültelerinde 3. Sınıf, 5-6 yıllık fakültelerinde sondan bir önceki sınıf, ön lisans bölümlerinde 1. sınıf öğrencisi olan gençler başvurabiliyor. Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım kapsamında katılımcı gençler, 12 ay süresince 3 kur online canlı sınıflarda Berlitz Dil Okulları’ndan İngilizce eğitimi alarak en az orta seviye yabancı dille mezun oluyor. Ayrıca Program; bir dil eğitim programı olmanın ötesinde öğrencilere okuldan işe geçiş süreçlerini kolaylaştıracak eğitimler, İngilizce CV hazırlama, kişiye özel İngilizce mülakat koçluğu ve akran danışmanlığı (buddy’lik) gibi deneyimler sunan kompakt bir kişisel gelişim programı olma özelliğini de taşıyor. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar, Esas Sosyal’den Hayırlı Sabancı ve Emine Sabancı Kamışlı imzalı sertifika alırken Berlitz’den de uluslararası geçerliliği olan dil yeterlilik sertifikasına sahip oluyor.

Programa katılmak isteyen gençler, 15 Ocak tarihine kadar ingilizcefirsatim.org üzerinden başvuru yapabilir. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x