Milyonlarca Emeklinin Zam Oranı İçin Nokta Atışı Tahminler Yapan İsimden Yeni Çıkış! Bu Konu Kapanmadı Dedi, Rakamları Sıraladı

SGK Bağ-Kur Emekli Sandığı (4a-4b-4c) kapsamındaki emekliler, maaşlarına yüzde 49,25 zam aldı. Mart ayı öncesinde SGK Uzmanı Özgür Erdursun, seyyanen zam için belirli bir rakam verdi.

YÜZDE 49.25’LIK ZAM YETERSİZ BULUNUYOR

Milyonlarca emekli, maaşlarına yapılan yüzde 49.25’lik artışı ve bayram ikramiyelerine uygulanan yüzde 50’lik zammı yetersiz buluyor. Erdursun’un ifadesine göre, hükümetin derinlemesine analizleri sonucunda bir kayıp tespit edilmezse, artış yapılmayacak ve konu kapanacak.

SEYYANEN ARTIŞ BEKLENTİSİ SÜRÜYOR

Erdursun, seyyanen artış taleplerinin hala güncel olduğunu belirtti. Aldığı duyumlara göre, emekli aylıklarına 2 bin, 3 bin, 4 bin lira arasında seyyanen artışlar gelebileceği konuşuluyor.

MUHALEFETİN ROLÜ VE SEÇİM BEKLENTİSİ

Erdursun’a göre, muhalefetin konuyu gündemde tutması ve iktidarın karar almaması durumunda seçmenin kararı belirsiz olabilir. Hükümetin, oy oranları ve emekliler üzerindeki etkisiyle ilgili sıkı analizler yaptığı belirtiliyor.

MART AYINDA DÜZENLEME BEKLENTİSİ

Mart ayına kadar herhangi bir düzenleme yapılmazsa, konunun ne yönde ilerleyeceği belirsizliğini koruyor. Erdursun’un aktardığına göre, meclisin kapanmasının ardından alınacak kararlar da önem taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x