Samsung Galaxy Buds 2 Pro çok önemli bir yeniliğe kavuşuyor

Samsung, Ağustos 2022’de Galaxy Buds 2 Pro‘yu piyasaya sürdü. Bu kulak içi kulaklıklar, etkili aktif gürültü iptali, 24 bit Hi-Fi ses, ses algılama ve daha birçok özellikle donatılmıştı. Lansmanından bu yana Samsung, bu kulaklıklar için bir dizi güncelleme yayımladı. Bu güncellemelerden biri de Bluetooth Auracast desteğiydi.

Samsung, bu teknolojiyi geçen yıl tanıttı. Bluetooth Auracast sayesinde, kullanıcılar birden fazla Bluetooth kablosuz kulaklık veya hoparlöre ses yayınlayabilir. Bu, paylaşılan müzik deneyimleri için ideal bir özellik. Ancak bu özelliğin sadece LE Audio desteği olan kulaklıklarla çalıştığını belirtmek gerekir.

Bu özelliği kullanabilmek için Galaxy Wearable Uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamada sol taraftaki ayar menüsüne giderek Galaxy Buds 2 Pro‘yu seçin. Ardından Kulaklık Ayarlarına tıkladığınızda, Kulaklık yazılım güncellemesi seçeneğini görebilirsiniz. Buradan İndir ve Yükle’ye tıklamanız yeterli olacaktır.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro çok önemli bir yeniliğe kavuşuyor

Bu arada Samsung, Galaxy Buds FE‘yi piyasaya sürdü. Bu, Samsung ekosistemine girmek isteyen Galaxy kullanıcıları için daha uygun fiyatlı bir seçenek. Ancak Buds FE’nin, daha üst seviye modellerde bulunan bazı özellikleri barındırmadığını belirtmekte fayda var.

Ancak Galaxy Buds 2 Pro‘nun bu yeni güncellemesi, özellikle Bluetooth Auracast desteği ile dikkat çekiyor. Bu, birden fazla cihaza aynı anda ses yayını yapılabilmesine olanak tanıyor. Özellikle birden çok kişiyle aynı ses deneyimini paylaşmak isteyenler için ideal. Ancak unutmamanız gereken bir nokta, bu özelliğin sadece LE Audio destekli kulaklıklarla çalıştığıdır.

Samsung’un bu güncellemesi, kullanıcıların müzik deneyimlerini daha da zenginleştiriyor. Kulaklıklarınızla farklı bir deneyim yaşamak için bu güncellemeyi indirmenizi tavsiye ederiz. Samsung, kullanıcılarına daha iyi bir ses deneyimi sunma konusundaki kararlılığını bir kez daha gösteriyor.

Güncelleme, Galaxy Wearable Uygulaması üzerinden kolayca indirilebilir. Uygulama içerisinden Galaxy Buds 2 Pro seçeneğini seçerek, kolayca güncellemeyi indirebilir ve kulaklıklarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeni güncellemeyle birlikte Samsung, kullanıcılara daha zengin bir ses deneyimi sunmayı hedefliyor.

Ayrıca Samsung’un yeni piyasaya sürdüğü Galaxy Buds FE modeli, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Ancak bu model, üst segmentteki diğer modellere göre bazı özelliklerden mahrum. Yine de Samsung ekosistemine adım atmak isteyenler için ideal bir seçenek olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x