Vivo X Fold 3 Pro özellikleri kesinleşti

Vivo‘nun Mart ayı sonuna doğru Çin’de tanıtması beklenen Vivo X Fold 3 serisi katlanabilir telefonlar ve Vivo Pad 3 serisi tabletler hakkındaki haberler, teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yarattı. Vivo X Fold 3 ve X Fold 3 Pro modelleri benzer tasarımlara sahip olacak gibi görünüyor ancak iç donanımları açısından farklılıklar gösterecek. Yeni tasarımlar, önceki model Vivo X Fold 2’nin aksine, arka panelin üst yarısında yer alan dairesel bir kamera modülünü gösteriyor. Bu modül, üç kamera, iki LED flaş ve bir ZEISS logosunu barındırıyor.

Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip Vivo X Fold 3‘ün, piyasadaki en ince ve en hafif katlanabilir telefon olması beklenirken, fiyatının da uygun olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan, Pro modelinin Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılan ilk katlanabilir telefon olacağı söyleniyor.

Vivo X Fold 3 Pro özellikleri kesinleşti

Vivo X Fold 3 Pro‘nun özellikleri hakkında sızdırılan bilgilere göre, cihaz 6.53 inçlik bir OLED kapak ekranı ve 8.03 inçlik bir katlanabilir OLED ekrana sahip olacak. Her iki ekran da sırasıyla 2748 x 1172 ve 2408 x 2200 piksel çözünürlüğü destekleyecek ve ultrasonik parmak izi tarayıcıları içerecek. Cihaz, Android 14 tabanlı OriginOS 4 ile çalışacak.

Pro modelinin arka kamera kurulumu, OIS destekli OmniVision OV50H 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş lens ve 3x optik zumlu bir OmniVision OV64B periskop telefoto kamera içerecek. 32 megapiksel ön kamera ve katlanır ekran üzerinde bir 32 megapiksel kamera daha bulunacak.

16GB RAM, 1TB depolama alanı sunacak olan Vivo X Fold 3 Pro, 5,800mAh kapasiteli bir bataryaya ve 120W kablolu ile 50W kablosuz şarj desteğine sahip olacak. Ayrıca, cihazın IR blaster, çift hoparlör, X ekseni lineer motor, cam arka panel ve suya dayanıklı bir gövdeye sahip olması bekleniyor. Önceki model Vivo X Fold 2’den daha ince ve hafif olacağı söyleniyor. Bu yenilikler, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artıracak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x