‘Başarmaya mecbur bir süreci yöneteceğiz’

Özel Beşiktaş’ta bir otelde gerçekleştirilen CHP İl Başkanları İstanbul Buluşması’nın son gününe katıldı. Özel salona, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ile geldi. Toplantıda; CHP İl Başkanlarının görüş ve önerileri, bölgeler özelinde yerel seçim hazırlıkları ve CHP’nin yeni yönetimi konuları ele alınırken, iki gün süren toplantılarda hazırlanan rapor, konuşmalar öncesinde Özel’e sunuldu

Nasıl bir anayasa?

Özel, nasıl bir anayasa istediklerine ilişkin özetle şunları söyledi: “Tüm toplumu kucaklayan, Misak-ı Milli sınırları içinde yaşayan herkesi eşit yurttaşlıkla kucaklayan, temel hak ve özgürlükleri genişleten, Türkiye’yi bir anayasal devlet, bir hukuk devleti, Anayasa Mahkemesi’ni anayasanın bugünkü haliyle de yazdığı gibi kararları tüm kuvvetler açısından bağlayıcı bir anayasal devlet haline getiren, kadını, engelliyi, yoksulu, güvencesizi, çevreyi koruyan ve bunu anayasal güvencelerini net yazan evrensel ölçütlerde özgürlükçü bir anayasa için biz her zaman var olduk. Ancak, Cumhur İttifakı’nın mutfağında hazırlanmış, milletin burnuna dayatılan bir çabanın içinde hiçbir zaman olmadık. Bundan sonra da olmayacağız.”

‘Kırgınlık yok’

Özel, seçim sürecinde il başkanlarından beklentilerini şöyle dile getirdi: “Bu süreçte hiç kırgın yaratmadan sadece başarıyı hedeflemeliyiz. Doğru adayların belirlenmesi, bunun için doğru yöntemlerin belirlenmesi ve sürecin kırgını küskünü olmadan bundan sonraki süreçte 2019’daki başarıyı tekrar eden değil, aşan bir noktadan hep birlikte başarmaya mecbur olduğumuz bir süreci yöneteceğiz… Önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilan ettiği, bizim de sahiplendiğimiz üç büyükşehir (İstanbul, Ankara, Aydın) adayımız dışında kimseye verilmiş bir sözüm yok.”

Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Sarıyer’de Büyükdere Atatürk Fidanlığı’nın açılışına katılan Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le görüşüp görüşmeyeceği yönündeki soruya, “Henüz planlanan bir şey yok” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x